19 Ekim 2011 Çarşamba

Kaç kere daha bu son olsun denecek bu ülkede?

     


      En az 2-3 ay arayla haberlerde görüyoruz ağlayan anneleri,geride kalan nişanlıları ve küçücük yavrucakları... Adlarını pek hatırlamıyoruz ne yazık ki arka arkaya şehit düşen mehmetçiklerimizin , televizyon kanallarında da bir siyasetçinin vefat eden annesi kadar yer etmez muhakkak ama tüm yürekler kabarır, tüm milli duygular alevlenir küllerinden... Her seferinde teröre lanet edilir , pkk ya lanet edilir, siyasetçiler her seferinde önüne geçileceğine dair büyük sözler verir. Ülke ayaklanır ,gençler yürür , ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez!'' sesleri sokaklarda yankılanır. Ama esaslı bir çözüm ne zaman sonuçlanır?
    
      Kaç anne daha ağlar, kaç nişanlı daha evleneceği adamın yolunu gözlerken oracıkta kalır , kaç çocuk babasız büyür bu lanet terörün önüne geçilinceye kadar?
   
      Bugün Hakkari'de 24 tane aslan şehit düşmüş, 18 tanesi de yaralı yatıyor mehmetçiğimizin.Nedensiz ve gereksiz toprak kavgası yüzünden. Kimin toprağının kiminle kavgası. Tutturulmuş bir Türk-Kürt kavgası. Biz bu ülkede Boşnağıyla,Lazıyla,Çerkeziyle,Tatarıyla bir arada güle oynaya yaşayabiliyorsak; ve bu insanlarla aynı dili konuşup aynı bayramı el ele kutluyorsak Kürtlerde otursun kardeşim oturduğu yerde! Sanmasınlar üzüldük yüreğimiz yandı diye susup,pusup boyun eğeriz söylediklerine.... Burası Türkiye Cumhuriyeti. Burası Türkiye. Burda Türkçe konuşuluyor unutmasın kimse. !!


                                                                                                             Beyza IŞIK

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Durma haydi, sende söyle fikrini :) Ne düşündüğün benim için çok önemliiii!